рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Демократія

Демократія - раздел Без категории, Демократія – Форма Управління, Політичний Лад, За Якого Ве...

Демократія – форма управління, політичний лад, за якого верховна влада належить народові. У сучасних демократичних державах влада реалізується через обрання громадянами до органів влади своїх представників. Народ обирає депутатів парламенту, а в деяких країнах і президента, які ухвалюють найважливіші рішення щодо управління державою.

Взагалі часто кажуть, що демократія є правлінням більшості. І це справедливо. Ухвалюючи рішення, керівники країни не можуть врахувати всі точки зору, думки всіх громадян. Тому вони виходять з думок більшості населення.

Водночас сучасна демократія передбачає не тільки слідування волі більшості, а й дотримання прав меншості. Такими меншостями можуть бути представники різних національностей, що мешкають у країні, прихильники різних релігій, жінки, діти. Цікаво, що в сучасному світі жінок більше за чоловіків, утім їх традиційно вважають меншістю, бо вони тривалий час були дискриміновані, та й зараз на практиці не завжди мають рівні права з чоловіками.

Для демократичної держави важливим є дотримання прав і свобод людини, розвиток громадянського суспільства – суспільства  вільних і активних громадян.

Крім того, демократія як спосіб організації суспільного життя передбачає політичний та ідеологічний плюралізм – визнання рівноправності існуючих у суспільстві інтересів, ідеологій, культурних цінностей.

Переваги демократії зумовлені передусім тим, що сьогодні найрозвиненішими в економічному та соціальному плані є демократичні держави, зокрема Велика Британія, Франція, Японія, США, Канада. Ці країни давно прямують шляхом демократії. Останніми десятиліттями демократичний шлях розвитку обрали багато держав у Східній та Центральній Європі.

Недоліками прямої демократії є:

1) відсутність стійкого бажання у більшості населення займатися даною управлінською діяльністю. Не секрет, що на виборах будь-якого рівня явка виборців становить в середньому 35-40%. Таким чином, навіть меншість може набрати більше голосів ніж більшість. Це є наслідком В«марностіВ» участі у виборах. Будь-який кандидат ніколи не робить того, що обіцяє. Тому люди не хочуть брати участь у виборах.

2) складність і дорожнеча проведених демократичних заходів, низька ефективність прийнятих рішень внаслідок непрофесіоналізму більшості В«правителівВ».

Представницька демократія дозволяє здійснювати владу представникам народу - депутатам, іншим виборним органам виконавчої та судової влади, які покликані виражати інтереси різних класів, соціальних груп, верств, політичних партій і громадських організацій, проте вони не завжди є професіоналами своєї справи, а тому процес прийняття певних важливих демократичних рішень виявляється неефективним.

До недоліків представницької демократії часто відносять наступні риси:

1) розвиток корупції, внаслідок невиконання демократичних обов’язків представниками влади відносно народу;

2) відрив представників влади від своїх виборців;

3) прийняття рішень в інтересах не більшості громадян, а на коритсть особистого забезпечення життя представників влади.

Правління більшості

Дотримання прав і свобод людини

Відсутність стійкого бажання у більшості населення займатися даною управлінською діяльністю

Політичний та ідеологічний плюралізм

Найрозвиненішими є демократичні держави

1) відсутність стійкого бажання у більшості населення займатися даною управлінською діяльністю

2) складність і дорожнеча проведених демократичних заходів

3) відрив представників влади від своїх виборців;

4) прийняття рішень в інтересах не більшості громадян

5) прийняття рішень в інтересах не більшості громадян

– Конец работы –

Используемые теги: 0.017

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Демократія

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

0.016
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам